';

Zobaczcie koniecznie

REGULAMIN SESJI

Kurczaki, wiemy, że nikt nie lubi czytać regulaminów – ale naprawdę staraliśmy się, żeby było krótko, zwięźle i na temat. Dla jasności współpracy i przeciw wątpliwościom – mamy to. Prosimy, zapoznajcie się z tym regulaminem, zanim zdecydujecie się na sesje u nas. Na zdjęcia nie będziemy już brać ze sobą papierologii, a jedynie druczek z akceptacją do podpisania : ) Z góry dzięki!

 

1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

2. Klient decydujący się na sesję potwierdza, że zapoznał się z fotograficznym portfolio Wykonawcy i akceptuje jego styl fotografii, kolorystykę i artystyczną interpretację obrazu.

3. Klient musi powierzyć wykonawcy swoje imię, nazwisko, numer telefonu i adres mailowy w celu wymiany informacji oraz realizacji usług.

4. Klient oświadcza, iż jest świadomy, że na końcowy efekt zdjęć mają wpływ również czynniki niezależne od wykonawcy: takie jak warunki pogodowe czy oświetleniowe we wnętrzu oraz zaangażowanie modeli.

5. Wykonawca gwarantuje wykonanie usługi na poziomie przedstawionym w portfolio.

6. Wykonawca nie oddaje nieobrobionych zdjęć i nie ma możliwości ich otrzymania za dodatkową opłatą.

7. Wynagrodzenie za sesję lub vouchery nie jest zwracane.

8. Istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć ze względu na burzę lub silny wiatr (w przypadku sesji plenerowych), a także chorobę. Ciemne chmury nie są powodem do przekładania zdjęć. Ze względu na zmienność pogody o odwołaniu sesji decydujemy na 1-2 h przed rozpoczęciem sesji.

9. Pierwsze przesunięcie terminu jest bezpłatne. Drugie przesunięcie wymaga wpłaty 100% kosztu sesji. Trzecie przesunięcie nie jest możliwe, sesja przepada, a klient otrzymuje zniżkę w wysokości 30% na następne zamówienie. Odrabianie sesji jest możliwe jedynie w dni robocze.

10. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku opóźnień należy poinformować wykonawcę o zaistniałej sytuacji tak szybko, jak to możliwe. Znaczne spóźnienia mogą skutkować odliczeniem czasu poświęconego na sesję lub jej odwołanie.

11. Klient otrzymuje zdjęcia w formie elektronicznej do 15 dni roboczych. Opóźnienie w opłacie zlecenia, może powodować, że przesłanie galerii ze zdjęciami również może (ale nie musi) zostać opóźnione.

12. Sesja Lifestyle 2w1 (dom + plener)  jest realizowana tego samego dnia. W razie niemożliwości wykonania zdjęć w plenerze (np. ze względu na złe warunki atmosferyczne), sesję przekładamy na inny termin, w dni robocze, w ciągu 30 dni od daty sesji.

13. Sesja Brzuszkowo-Ciążowa oraz 0 i 12 miesięcy – realizowana jest w dwóch osobnych terminach, ustalanych indywidualnie z Klientem. Klient może zadecydować, czy sesje będą realizowane w domu, czy w plenerze – konfiguracja jest dowolna. Istnieje możliwość wykonania sesji w studio, za dodatkową opłatą za wynajem. Opłatę za sesję można wykonać w całości po pierwszej sesji lub w dwóch ratach – w wysokości 50% po każdej z zrealizowanych sesji.

14. Reportaże z uroczystości, takich jak roczki, chrzciny czy wieczory panieńskie są wyceniane indywidualnie.

15. W sesji mogą wziąć udział dodatkowe osoby – dziadkowie, chrzestni, kuzyni czy przyjaciele rodziny. Dodatkowe osoby to więcej czasu poświęconego na sesję i więcej ujęć, dlatego do takiej sesji należy doliczyć 50 zł za każdą dodatkową osobę.

16. W przypadku sesji wykonywanych w studio, spóźnienie lub przełożenie terminu zdjęć związane są z koniecznością ponownego wniesienia opłaty za wynajem miejsca. W sesji z udziałem makijażystki i fryzjerki również.

17. Galeria online jest ważna przez 6 miesięcy.

18. Każdy pakiet można wykupić w formie voucheru prezentowanego, w tej samej cenie. Opłata pobierana jest z góry, a ważność vouchera to 365 dni – jest to czas na realizację, a nie na umówienie się na sesję. Po tym terminie voucher przepada. Możliwa jest wysyłka vouchera InPostem (kurier lub paczkomat) na wskazany adres. W tej sytuacji do jego ceny należy doliczyć 20 zł za wysyłkę.

19. Fotograf nie ponosi odpowiedzialność za jakość wydruków zdjęć wykonanych w laboratoriach fotograficznych, z którymi nie współpracuje.

20. Pliki od dnia sesji przechowujemy maksymalnie 3 miesiące. Należy zapisać otrzymane zdjęcia na swoich dyskach od razu po ich otrzymaniu. Później może nie być możliwości ich odzyskania.

21. Retusz obejmuje tylko drobne zmiany, np. wypryski czy drobne siniaki. Wykonawca nie podejmuje się retuszu dużych zmian, modyfikacji sylwetki, wygładzania twarzy, usuwania logotypów z ubrań itd.

22. Klient biorący udział w sesji w plenerze robi to na własną odpowiedzialność, zachowując zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa. Nie może mieć do fotografa roszczeń i pretensji w przypadku np. ugryzienia kleszcza, skaleczeń, czy w innych wypadkach.

23. Opłatę za wyjścia specjalne (np. bilety wstępu, koszty wykonywania sesji w danym miejscu czy wynajem) ponosi Klient. Cena za dojazd powyżej 10 km od Wrocławia to 2 zł za każdy kilometr.

24. Odbitki, albumy i inne produkty fotograficzne zamawiane są u firm zewnętrznych, które mogą mieć opóźnienia (szczególnie w terminach wakacyjnych lub świątecznych) z przyczyn niezależnych od wykonawcy, dlatego klient otrzymuje zamówione materiały na wskazany adres lub paczkomat do 45 dni, licząc od daty ich zamówienia.

25. Klient zdaje sobie sprawę, że portfolio jest jedyną możliwością reklamy usług fotografa i tym samym wyraża zgodę na umieszczenie zdjęć z sesji w portfolio wykonawcy – na stronie internetowej, blogu czy mediach społecznościowych, a także w formie papierowej. Klient ma możliwość zawężenia publikacji tylko do wybranego medium (np. tylko na stronie internetowej) oraz ograniczenie wyboru zdjęć, które mogą/nie mogą być opublikowane. Zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku może cofnąć, najlepiej mailowo lub listownie.

26. W cenie sesji jest prawo do wykorzystania zdjęć w celach niekomercyjnych. Wykorzystanie komercyjne – w celu reklamy, promowania, działań marketingowych firmy itd. wymaga osobnej, pisemnej zgody Wykonawcy.

27. Wykonawca nie zgadza się na modyfikacje wykonanych fotografii, takich jak nakładanie filtrów na Instagramie, dodawanie własnych logotypów czy kadrowanie – prawa autorskie do fotografii zostają zawsze po stronie Wykonawcy.

Regulamin obowiązuje od 05.08.2021 roku.