';

Zobaczcie koniecznie

REGULAMIN SESJI

Kochani, wiemy, że nikt nie lubi czytać regulaminów – ale naprawdę staraliśmy się, żeby było krótko, zwięźle i na temat. Dla jasności współpracy i przeciw wątpliwościom – mamy to. Prosimy, zapoznajcie się z tym regulaminem, zanim zdecydujecie się na sesje u nas. Na zdjęcia nie będziemy już brać ze sobą papierologii : ) Z góry dzięki!

 

1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

2. Klient decydujący się na sesję potwierdza, że zapoznał się z fotograficznym portfolio Wykonawcy i akceptuje jego styl fotografii, kolorystykę i artystyczną interpretację obrazu.

3. Klient musi powierzyć wykonawcy swoje imię, nazwisko, numer telefonu i adres mailowy w celu wymiany informacji oraz realizacji usług.

4. Klient oświadcza, iż jest świadomy, że na końcowy efekt zdjęć mają wpływ również czynniki niezależne od wykonawcy: takie jak warunki pogodowe czy oświetleniowe we wnętrzu oraz zaangażowanie modeli.

5. Wykonawca gwarantuje wykonanie usługi na poziomie przedstawionym w portfolio.

6. Wykonawca nie oddaje nieobrobionych zdjęć i nie ma możliwości ich otrzymania za dodatkową opłatą.

7. Wynagrodzenie za reportaż z uroczystości należy opłacić w dwóch ratach: do 7 dni od rezerwacji terminu, drugą najpóźniej do 2 dni po realizacji sesji. W przypadku sesji lifestyle zaliczka nie jest pobierana. Opłatę można wnieść gotówką w dniu sesji lub przelewem na wskazany numer konta. Nie wysyłamy zdjęć bez zapłaty pełnej kwoty za sesję.

8. Nieopłacona w ciągu 7 dni rezerwacja terminu reportażu przepada. Jest możliwość umówienia się na nowy termin po dokonaniu stosownej wpłaty.

9. Wynagrodzenie za sesję lub vouchery nie jest zwracane.

10. Istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć ze względu na burzę lub silny wiatr (w przypadku sesji plenerowych), a także chorobę. Ciemne chmury nie są powodem do przekładania zdjęć.

11. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku opóźnień należy poinformować wykonawcę o zaistniałej sytuacji tak szybko, jak to możliwe. W przypadku spóźnienia możliwe będzie odliczenie czasu poświęconego na sesję.

12. Klient otrzymuje zdjęcia w formie elektronicznej do 5 dni roboczych (w przypadku sesji lifestyle) oraz do 15 dni roboczych (w przypadku reportażu z uroczystości). W przypadku opóźnienia w opłacie zlecenia, oddanie odbitek również może (ale nie musi) zostać opóźnione.

13. Każdy pakiet można wykupić w formie voucheru prezentowanego, w tej samej cenie. Opłata pobierana jest z góry, a ważność vouchera to 365 dni – jest to czas na realizację, a nie na umówienie się na sesję. Po tym terminie voucher przepada.

14. Pliki od dnia sesji przechowujemy maksymalnie pół roku. Należy zapisać otrzymane zdjęcia na swoich dyskach od razu po ich otrzymaniu. Później może nie być możliwości ich odzyskania.

15. Retusz obejmuje tylko drobne zmiany, np. wypryski czy drobne siniaki. Wykonawca nie podejmuje się retuszu dużych zmian, modyfikacji sylwetki, wygładzania twarzy, usuwania logotypów z ubrań itd.

16. Klient biorący udział w sesji w plenerze robi to na własną odpowiedzialność, zachowując zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa. Nie może mieć do fotografa roszczeń i pretensji do Wykonawcy w przypadku np. ugryzienia kleszcza, skaleczeń, czy w innych wypadkach.

17. Opłatę za wyjścia specjalne (np. bilety wstępu, koszty wykonywania sesji w danym miejscu czy wynajem) ponosi Klient. Cena za dojazd powyżej 50 km od Wrocławia to 1 zł za każdy kilometr.

18. Klient wyraża zgodę na umieszczenie zdjęć z sesji w portfolio wykonawcy – na stronie internetowej, blogu czy mediach społecznościowych, a także w formie papierowej. Zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku oraz imion możecie cofnąć w dowolnym momencie – najlepiej mailowo lub listownie.

19. W cenie sesji jest prawo do wykorzystania zdjęć w celach niekomercyjnych. Wykorzystanie komercyjne – w celu reklamy, promowania, działań marketingowych firmy itd. wymaga osobnej, pisemnej zgody Wykonawcy.

20. Wykonawca nie zgadza się na modyfikacje wykonanych fotografii, takich jak nakładanie filtrów na Instagramie, dodawanie własnych logotypów czy kadrowanie – prawa autorskie do fotografii zostają zawsze po stronie Wykonawcy.

Regulamin obowiązuje od 01.10.2020 roku.