';

SESJA RODZINNA WROCŁAW

Wy i maluchy. Razem!

Zapraszamy po ujęcia

SESJE RODZINNE!

 

Zaczniemy może od tego, że sesja rodzinna to typ, który należy zdecydowanie do naszych ulubionych. Może się dziwicie, może ani trochę nie wierzycie, ale tak jest naprawdę:  krew, pot i łzy to zdecydowanie nasz klimat! Wiecie, mamy już doświadczenie, mamy obczajony ten scenariusz: dużo pościgów i pogoni, całkiem sporo bitew między rodzeństwem, spektakularnych fochów i kilka litrów zjedzonych smarków (ulubiony smak dzieciństwa) – aż w końcu, nareszcie i prawdziwym łutem szczęścia: kilka cudem skradzionych przytulasów i buziaków. Każde z nich traktujemy jak upolowanie karpia w Lidlu – no czyste szczęście, felix felicis.

Znamy zresztą temat doskonale i to znamy z autopsji – w końcu swoją przygodę ze zdjęciami zaczęliśmy właśnie od cykania fotek naszym prywatnym bąblom. Co my z nimi przeszliśmy, wiemy tylko my sami! A do tego raz w roku wybieramy się na wspólną sesję u innych fotografów. Nie (tylko), żeby zaserwować tę rozrywkę innym (stary, podaj mi popcorn), ale i to taka nasza rodzinna tradycja i sposób, na (jeszcze) szczelniejsze wypełnianie prywatnych albumów. Jeśli więc na sesji zdjęciowej oczekujecie dużej dozy luzu i cierpliwości, a w dodatku braku ostentacyjnego patrzenia na zegarek, kiedy (chwilowo?) tracicie kontrolę nad dziatwą – możecie na nas liczyć!

Sesja rodzinna? Wrocław ma wiele możliwości, którego arkana chętnie ukażemy oczom Waszych i Waszych pociech – od domowych pierzyn i zakamarków, przez przeróżne parki, aż po bardziej kreatywne wyjścia, pełne rozrywek wszelakich. Wszystko zależy od wieku Waszych dzieci, pory roku i naszej kreatywności. Słowem: możecie na nas liczyć! : )

Napiszcie do nas już dziś, podajcie wiek swoich pociech i powiedzcie, na jakie zdjęcia macie ochotę. Odpiszemy w trymiga!

Sesje rodzinne Wrocław

Dlaczego my?

Nielimitowane ujęcia
Choć posługujemy się widełkami, tak naprawdę w cenie sesji macie wszystkie zdjęcia, które wyjdą. I nie dopłacicie za nie ani złotówki!
Mamy na to czas
Maluch nie chce współpracować? Nie ma problemu: możemy poczekać. Jesteśmy tu dla Was!
Jesteśmy dzieciowi
Mamy swoją dzieciarnię, więc doskonale wiemy co i jak: niejedną dramę już przeszliśmy. Wasza nie zrobi na nas wrażenia ; )

Sesja rodzinna Wrocław

Oferta? Jest w czym wybierać

Lifestyle dla każdego
Pakiet Lifestyle to sesja w domu lub plenerze z min. 80 ujęciami – w naprawdę konkurencyjnej cenie : )
Bestseller: 2w1
Sesja 2w1 to nasz hicior: dopłacasz 200 zł i masz dwie sesje w cenie jednej! W domu i np. w polu słoneczników. No i nielimitowane zdjęcia : )
2w1 Plus dla wymagających
Sesja 2w1, odbitki lub album do tego i jeszcze zniżka na sesję następną? Wybierz naszą premiówkę : )

Wrocław

Sesje rodzinne – cennik

Sesja rodzinna
lifestyle
700 / zł
 • Dom lub plener
 • Min. 50 i więcej ujęć w galerii internetowej
 • 1-2 h zdjęciowe
 • 25 odbitek 10x15
 • Mini garderoba do wyboru
Zamawiam!
Sesja rodzinna
2w1
900 / zł
 • Dom i plener (2w1)
 • Min. 80 i więcej ujęć w galerii internetowej
 • 2-4 h zdjęciowe
 • 50 odbitek 10x15
 • Mini garderoba do wyboru
Zamawiam
Sesja rodzinna
2w1 Plus
1050 / zł
 • Dom i plener (2w1)
 • Min. 80 i więcej ujęć w galerii internetowej
 • 2-4h zdjęciowe
 • Mini garderoba do wyboru
 • 100 wybranych odbitek w eleganckiej kopercie lub album tradycyjny 25x25
Zamawiam

Co łapiemy w kadr?

Ujęciowy must-have

Image module
Do ramki
Łapiemy kadry rodzinne: całą ekipą i każdy rodzic z każdym maluchem osobno. No i romantyczny pocałunek we dwoje też – jak tylko się da : )
Image module
Portrety
Lubimy zdjęcia portretowe, oj lubimy bardzo. Chętnie cykamy takie Waszym dzieciom, a i Wam, jeśli tylko chcecie. Dajcie nam znać!
Image module
Lifestyle
Złapane w biegu spojrzenia i buziaki, dużo śmiechu i gilgotek, szczypta Waszej codzienności – tego szukamy, to łapiemy obiektywem.

Bądźmy na Ty! 🙂

MEJLUJ, DZWOŃ, MESSENGERUJ

Sesja rodzinna Wrocław i okolice? Skontaktujcie się z nami. Nie możemy się już doczekać : )

Sesje Rodzinne we Wrocławiu

O, kurczę! Sesje rodzinne Wrocław! 

Jak się przygotować?

Nie chodzi o to, żeby Was stresować. Nie chodzi o to, że sesja rodzinna w domu czy w plenerze to co najmniej mody rewia i musicie opracować w detalach kostiumy, choreografię i scenografię. Faktem jest jednak niepodważalnym, że macie ogromny wpływ na to, jak będą wyglądały Wasze zdjęcia. Faktem jest również, że zawsze przed sesją zadajecie dużo pytań – a my stwierdziliśmy, że najlepiej zebrać wszystkie i odpowiedzieć w jednym miejscu.

I to wyczerpująco! : )

Sesja zdjęciowa z dzieckiem. Wrocław lub okolice. Dom lub plener. Jak się przygotować? O czym pamiętać? Trochę tego jest. A my opowiemy Wam (chyba) o wszystkim : )

PRZED SESJĄ

Zacznijmy od początku!

Wybór pleneru, motywu przewodniego (jeśli macie na taki ochotę), kompletowanie ubioru, przygotowanie mieszkania, gadżetów, dzieci i męża – to najważniejsze rzeczy, które trzeba ogarnąć przed sesją. Mamy jednak nadzieję, że z tym tekstem to będzie przyjemność i frajda. Bo to naprawdę frajda może być!

KIEDY NA SESJĘ?

Wybierzcie najlepszy czas!

Jest mnóstwo okresów w życiu rodziny, które aż chce się złapać, przekuć w odbitkę, a nawet wkleić do albumu. Od pierwszej sesji, czyli noworodkowej, przez chrzciny, roczek, wiek przedszkolny i szkolny, aż po komunię czy inne 18-tki. Sesje wykonujemy wiosną w rzepakach i bzach, latem nad jeziorami i w kukurydzy, jesienią w kałużach i liściach, a zimą pod choinką i pierzynką. Nie wiemy, jak to jest u Was – ale my robimy sobie sesję raz w roku. Nie, nie dlatego, że jesteśmy fotografami i mamy bzika na tym punkcie, bo tę tradycję wprowadziliśmy, zanim myśl o fotografii w ogóle przez myśl nam przeszła. Po prostu, chcieliśmy mieć coś do ramki i chcieliśmy widzieć, jak ta nasza dziatwa obrasta w centymetry : )

SESJE RODZINNE

Jak ubrać się na sesję?

Wbrew pozorom to, jak się ubierzecie na sesji, nie jest bez znaczenia. Wręcz przeciwnie: dużo od tego zależy! Nie tylko to, jak wyglądacie na zdjęciach, czy współgracie ze sobą w kadrze, ale i jak się czujecie przed aparatem, czy jesteście pewni siebie, czy wręcz przeciwnie. Trochę sesji już za nami, więc wiemy, że można popełnić bardzo wiele błędów, przygotowując swoją rodzinę do zdjęć.

OTO KILKA RZECZY,

na które warto zwrócić uwagę!

Najpierw miejsce, pora roku, okazja

Od tego trzeba zacząć, od tego wyjść, zanim przejdziemy do kompletowania ciuchów na sesję. Inaczej ubierzemy się przecież na sesję domową, inaczej na tę w plenerze. Inaczej na sesję świąteczną, inaczej na miejską, inaczej na zdjęcia na łąkę. Dopasowanie ubioru do okazji to częsty błąd na sesji – mamy więc garsonki na sesji w domu, mamy dzieci ubrane „na galowo” podczas spaceru w lesie, mamy hawajskie t-shirty na sesji świątecznej. To psuje klimat, sprawia, że nie pasujecie do przestrzeni, w jakiej się znajdujecie – i zdjęcia wyglądają przez to po prostu gorzej.

Ubrani, ale nie przebrani

Fajnie jest się odstrzelić na sesję. Naprawdę! Szczególnie mamy mają tutaj pole do popisu – te sukienki i spódnice naprawdę świetnie pracują na zdjęciach! Jeśli jednak ubierzemy się w coś wbrew sobie to po prostu ta niepewność odbije się na kadrach. Nie wciskajmy więc na siłę w nic ani siebie, ani mężów, ani (nie daj Boże!) dzieci. Oni i tak już często robią dobrą minę do złej gry ; ) Negocjujmy, ale idźmy na kompromisy. Ubierzmy się też stosownie do pory roku – nawet jeśli maluch świetnie wygląda w tych sukience, to jeśli na zewnątrz jest +10 stopni – nie róbmy mu tego. Nie przebierajmy też setki razy. Atmosfera jest na zdjęciach najważniejsza, a dzieci jak to dzieci – nie potrafią udawać ; )

Spójni między sobą…

Często na zdjęciach jest tak, że osobno każdy z członków rodziny wygląda genialnie…ale na jednym ujęciu już niekoniecznie. Mama ma piękną, kwiatową sukienkę, tata uwielbia street wear, a dzieci są ubrane tak kolorowo, że zawstydziłyby jarmark. Zdjęcia będą dobrze wyglądać, jeśli będziecie do siebie pasować stylem i kolorystyką. Styl dobierzcie pod siebie (to, co lubicie i w czym dobrze się czujecie) i pod miejsce (dom, sesja miejska, sesja w lesie itd.) i starajcie się kręcić wokół pasującej palety barw. Biel, zielenie i czernie. Błękity, żółcie i szarości. Jedna paleta!

….ale nie identyczni!

Oczywiście, komplety Mama i Córka, Tata i Syn – jak najbardziej mile widziane. Jednakowe bluzy, czapki – pewnie, bierzemy ten temat! Nie ubierajcie się jednak cali na czarno, czy na jakikolwiek inny kolor. Po pierwsze, wygląda to nienaturalnie, po drugie – będziecie się zlewać na zdjęciach w jedną całość ; ) To jest łatwe, ale nie idźmy w tym kierunku.

Makijaż, fryzjer – czy to konieczne?

Nie jest to z pewnością konieczne. Jeśli jednak musicie iść niedługo do fryzjera i planujecie też sesję – dobrze to zestawić w jeden dzień. Do tych zdjęć będziecie potem wielokrotnie wracać. Może będą łypać na Was z ramki, codziennie, przez wiele lat. Jeśli będziecie na nich świetnie wyglądać, automatycznie będą Wam się bardziej podobać. Dobre ubrania, makijaż, fryzura – wiele naprawdę mogą w tym kontekście zdziałać ; ) Sesja rodzinna to przecież pamiątka na lata!

Dłonie – bardzo ważne!

Nie, nie jesteśmy jakimiś maniakami pod tym względem – nie zliczymy jednak pięknych ujęć, które musieliśmy usunąć bo…skórki, odpryśnięte lakiery itd. Najważniejsze to jest w sesjach noworodkowych (zbliżenia na maluszka, głaskanie, przytulanie), ale na sesjach ze starszymi dziećmi również. Zadbajcie o to! : )

Unikamy logotypów, jaskrawych kolorów itd.

Najczęstszy błąd w ubiorze dzieci? Chłopcy w ubraniach z autami/Psim Patrolem/wielkimi zwierzakami. A dziewczynki? Oczywiście całe w różach i tiulach. I to najczęściej w wielkim kontraście do rodziców, bo mama czarnej sukience, a tata w jeansach. Zdjęcia lubią stonowane kolory: musztardy, brązy, zielenie. Jeśli róż – pudrowy, delikatny. Wiemy, że najłatwiej ubrać jeansy i biały t-shirt – ale to ostateczność, wierzcie nam : ) Starajcie się unikać postaci z bajek, wielkich trupich czach na koszulkach, cukierkowych kreacji. To wszystko dla Was, będziecie zadowoleni!

Zapytajcie nas o stylizację

Gromadzimy garderobę – dla mam, dla synów i dla córek. Nie wiecie co na siebie włożyć? Napiszcie do nas. Możemy mamy coś idealnego? : )

SESJA RODZINNA WROCŁAW?

OK, TYLE SŁOWEM WSTĘPU.

Jak krok po kroku przygotować się do zdjęć?

Masz miejsce, masz styl. Fajnie bawić się stylem na zdjęciach. Naprawdę! Sesja miejska? Bierzcie ramoneski, sneakersy i conversy, luźny t-shirty i czapki z daszkiem. Sesja w lesie, na łące? Pójdziecie trochę w retro: długie spódnice, sukienki, kapelusze z szerokim rondem, ogrodniczki, lniane koszule. To świetna zabawa i naprawdę warto! Zdjęcia Wam to wynagrodzą : )

Fajniejsze ciuchy? Warto! Możecie ruszyć na zakupy, możecie upolować na Vinted i w lumpie – fajne ogrodniczki, sukienki bez pleców, tiulowe spódnice, ażurowe tuniki, ramoneski i jeansowe kurtki. Takie same bluzy dla rodzeństwa, zestawy piżam do sesji domowej, ubrania dla taty i syna. Wiele rodziców naprawdę świetnie się w tym odnajduje i…efekty tego widać na zdjęciach : )

Gdzie kupować, gdzie się inspirować? Po inspirację zapraszamy na nasz profil na Pinterest – tam pinujemy i gromadzimy dla Was fajne stylizacje. Gdzie polecamy ubrać dzieci? Z sieciówek niezastąpiona jest Zara i Newbie (KappAhl). Mają też świetne lookbooki, więc można kupować od razu całe stylizacje. Warto, warto, warto!

W SKRÓCIE:

Przyszykujcie ubiór do okazji – dom, łąka, czy sesja świąteczna wymaga innych stylizacji.

Zacznijcie od mamy: to zazwyczaj do jej stylizacji najłatwiej dobrać resztę. Dzieci na końcu: w razie czego można im coś tanio dokupić!

Unikajcie jaskrawych kolorów (wybierz zielenie, musztardy, brązy), nie wybierajcie ubrań z logotypami czy postaciami z bajek.

Nie ubierajcie się „na galowo”. Chyba że zazwyczaj na spacer z dziećmi wybieracie się w garniturze – jeśli tak, to w porządku : )

Wybierzcie 3-4 kolory i trzymajcie się ich, dobierając stylizację. Odcienie nie muszą być podobne.

Zainspirujcie się, poszperajcie za promocjami, przemyślcie sprawę wcześniej. Nie ma nic gorszego, niż poszukiwanie ubrań na ostatnią chwilę!

JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO SESJI?

Kilka słów o ogarnianiu

Pewnie po takim długim wstępie o ubiorze myślicie sobie teraz, tylko nie to, tylko nie TO, o matko, co jeszcze…ale luzik. Mieszkanie to już bułka z nutellą. Co jest najważniejsze? Usunięcie przeszkadzaczy. Suszarka na pranie, ścierki, kolorowy majdan zabawek, tetry wypełniająca każdy centymetr wolnej przestrzeni – często w biegu, łapiąc w kadry Wasze dzieci, nie do końca panujemy nad tym „backstage’em”. I jeśli dzieci słodko się przytulają, a w tle…znana marka płynu do mycia naczyń. Stos zabawek. Otwarte drzwi do składzika na miotły. No…nie da się wymazać. I często gęsto, takie zdjęcie, niestety, trzeba po prostu usunąć. A to boli nasze serca!

Sesja rodzinna w domu Wrocław? Wystarczą drobne porządki : )

Gadżety na sesję

Często pytacie nas o gadżety. Czy posiadamy jakieś tła, ale i akcesoria do ścianek, noworodkowych sesji koszyczkowych i innych typu tego przyjemności. Generalnie – nie. Jesteśmy za tym, żeby Wasze dzieci były w neutralnej przestrzeni, przytulały się do swoich przytulanek, okrywały Waszymi kocykami. Dlaczego? Dla wspomnień. Dla „a pamiętasz tego króliczka, wszędzie go zabierała…”. Ciuchów trochę mamy, więc wybór będzie. Ale jeśli macie swoje – to nawet lepiej : ) Sesja rodzinna w domu Wrocław? To powinno się udać : )

Mieszkanie czy studio?

W sesji rodzinnej preferujemy mieszkanie. Tu czujecie się swobodnie, tu czują się swobodnie Wasze dzieci, tu możemy złapać Was w naturalnych pozach i aktywnościach. Kiedy wchodzimy do obcego miejsca, zaczynamy czuć się sztywno. Jeśli jednak nie macie możliwości, to sesja świąteczna – zapraszamy! I zrobimy co w naszej mocy, żeby było fajnie ; ) W końcu to wasz wybór i wasza sesja rodzinna. Wrocław ma do zaoferowania kilka studio wartych uwagi – pytajcie, będziemy podpowiadać.

Jakie miejsce wybrać na plener?

Sesja rodzinna w plenerze Wrocław? W naszym mieście jest naaaprawdę wiele fajnych miejsc na plener. W okolicy i do godziny jazdy również. Jeśli macie jakieś marzenia w stylu alpak, gór i wodospadów, czy arboretów – jesteśmy do dyspozycji. Chętnie jednak i również rzucimy pomysłem! : ) Dużo zależy od tego, o jakiej porze roku będzie sesja rodzinna w plenerze. Wrocław, jezioro, góry, pola, łąki, lasy – coś wymyślimy!

Jak przygotować tatę do sesji? : )

Wbrew pozorom zazwyczaj nie mamy żadnych problemów z ojcami. Nawet jeśli marudzą żonie, a ona w panice pisze do nas maile, że może być ciężko – na sesji fajnie się bawią i znużenia nie widać. Można argumentować, że fajnie, jakby się pojawili w tych albumach i w tych ramkach, ale generalnie nic sugerować nie chcemy – a na sesji będziemy zagadywać, rozluźniać i jeszcze raz zagadywać : )

Jak przygotować mamę do sesji? : )

Nie stresować się. Ani dziatwą, ani mężem. Dzieci dokazują? Niech dokazują! Często mamy są tak przerażone zachowaniami progenitury, że na sesjach wszyscy członkowie rodziny są roześmiani, tylko one sztywne i czujne. Nie idźcie w tę stronę! Nie strofujcie dzieci ani mężów. Nie każcie się uśmiechać do aparatu. Damy sobie radę! A wy gilgajcie, wy przytulajcie ; ) To duże wyzwanie, żeby się nie stresować, szczególnie jak to Wasza pierwsza sesja zdjęciowa z dzieckiem, ale naprawdę dużo zależy od Waszego humoru. Bawcie się dobrze ; )

Sesja rodzinna Wrocław

Jesteś gotowy? Mamy nadzieję, że tak!

I zapraszamy Was na zdjęcia : )